[blank h=”30″]

[/blank]

[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

 1. Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 2. Zapraszam na Mszę św. od wtorku do piątku o godz. 18.00.
  W sobotę o godz. 16.00. W niedzielę o godz. 10.00.
 3. Trwa Nowenna do św. Józefa przed rozpoczęciem diecezjalnej peregrynacji kopii Cudownego Obrazu św. Józefa z Sanktuarium Narodowego w Kaliszu.
 4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 posypanie głów popiołem.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat.
 5. W środę rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty oraz dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży seniorów.
 6. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g. 17.30 oraz na Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św.
 7. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W tym roku ten dzień pokutny przypada 8 marca.
  W związku z tym, decyzją Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w każdej parafii należy przeprowadzić nabożeństwo Drogi Krzyżowej wynagradzające za grzechy tych duchownych, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych.
  Jednocześnie informuję, że Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona 8 marca o g. 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Wcześniej o godz. 18.00 Drogę Krzyżową poprowadzą alumni Z-GWSD w Paradyżu.
 8. W piątek Dzień Kobiet.
 9. Okazja do skorzystania ze Spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby parafii.
 11. Prasa katolicka…

Proboszcz
Ks. Andrzej Wawrzysiuk

[/column]