[blank h=”30″]

[/blank]

[column width=”1/1″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
  Dzisiaj we mszy świętej może uczestniczyć 5 osób oraz kapłan i posługujący. Podobnie będzie w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę. Msza św. o g. 18.00.
  A w Wielki Czwartek i Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę zgodnie z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów obrzędy sprawowane będą bez udziału ludu, a jedynie z udziałem 5 posługujących.
 2. Obrzędy Triduum Paschalnego z księdzem Biskupem będą transmitowane o 19.00 przez TVP 3 Gorzów i Radio Zachód.
 3. Triduum Paschalne, rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki czwartek o godz. 18.00bez udziału ludu, po Liturgii okazja do modlitwy osobistej i spowiedzi św. do godz. 21.00.
 4. Nabożeństwo Wielkiego Piątku oraz adoracja Krzyża o g. 18.00 bez udziału ludu, po Nabożeństwie okazja do modlitwy osobistej i spowiedzi św. do g. 21.00.
 5. Od Wielkiego Piątku rozpoczęcie Nowenny Przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia i Odpustem parafialnym.
 6. Przypominam o obowiązku zachowania abstynencji i postu ścisłego w Wielki Piątek, a w miarę możliwości zachowajmy post w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej.
 7. W Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów w kościele. Błogosławimy pokarmy sami w domach w czasie śniadania wielkanocnego. Wzór modlitwy na stronie Parafii.
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz.30bez udziału ludu.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania odwołane są procesje rezurekcyjne.
  Msza św. w Niedzielę Wielkanocną oraz Poniedziałek o godz. 10.00.
  Na razie obowiązuje przepis o 5 uczestnikach. Jeśli na Mszę św. przyjdzie więcej niż 5 osób, najpierw przyjmą Komunię św. ci, którzy muszą wyjść ze względu na obowiązujące przepisy, a pozostaną te osoby, które zamówiły intencję.

Proboszcz
Ks. Andrzej Wawrzysiuk

[/column]