1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.
  2. Zapraszam na Mszę św. od wtorku do piątku o godz. 18.00.
  3. Trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu o godz. 17.30, a w sobotę, niedzielę i święta po Mszy św.
  5. Okazja do skorzystania ze Spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.
  6. Prasa katolicka…

[column width=”1/1″ last=”true” title=”undefined” title_type=”undefined” animation=”none” implicit=”true”]

[linkarea background_color=”” hover_color=”accent1″ href=”” target=”_self” icon=”” icon_color=”accent6″ icon_size=”62″ image=””]
List Prezydium KEP na 100-lecie ur. św. Jana Pawła II
[/linkarea]

Apel o podjęcie modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia

Umiłowani w Chrystusie,

z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka czwartek 14 maja br. będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa na świecie. Proszę zatem wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich o włączenie się z hojnością serca w to wspólne duchowe dzieło, według własnego rozeznania podejmując modlitewne błaganie, wyrzeczenie i jałmużnę.

Na prośbę Papieża Franciszka do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej skutków.

Wszystkim odpowiadającym na ten apel udzielam swojego błogosławieństwa

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 8 maja 2020 r.

Znak: B2-9/20