Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

Opublikowane przez ksandrzej w dniu

 1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Zapraszam na Mszę św. od wtorek do piątku o godz. 18.00.
  W sobotę o godz. 16.00.
  W niedzielę o godz. 10.00.
 3. W piątek 15 stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.
 4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.
 5. Okazja do skorzystania ze spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.
 6. Prasa katolicka. Wyłożony jest nowy tygodnik – Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. W związku z sytuacją epidemiczną tradycyjna forma wizyty duszpasterskiej zwana „kolędą”, gdy ksiądz chodził z ministrantami „od domu do domu” nie będzie w najbliższym czasie możliwa. W naszej diecezji kolęda odbędzie się w zmienionej formie. Wierni z wyznaczonych domów przybędą do kościoła na Mszę św. w ich intencji lub przyjmą kapłana w swoim domu na wyraźne zaproszenie.Udając się na takie spotkanie do kościoła zabieramy w naczyniach wodę, która zostanie poświęcona. Po powrocie do domu należy nią skropić mieszkanie. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pamiątkowe obrazki oraz złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby parafii i seminarium.
  W przypadku gdy poszczególne rodziny wyraźnie zaproszą do siebie z wizytą duszpasterską, podając nazwisko, adres i numer telefonu, odwiedzę te rodziny w ich domach po wcześniejszym ustaleniu termin
  Zgłoszenia można wysyłać także na adres e-mail: keszycalesna@diecezjazg.pl

Proboszcz
Ks. Andrzej Wawrzysiuk